Programowanie z Minecraft dla dzieci i młodzieży online | eduGO

zajęcia online z nauczycielem

Programowanie w grze Minecraft

 • Uczymy się grając w Minecrafta
 • Poznajemy podstawy programowania
 • Próbujesz za darmo
wypróbuj za darmo
4.9/5
ocena na

wypróbuj za darmo

Klikając "odbierz darmową lekcję" oświadczasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, które znajdują się tutaj.

dla dzieci w wieku 9 - 14 lat
online na żywo z nauczycielem
bezpłatne zajęcia próbne
60 minut wspaniałej zabawy

Połączenie ulubionej gry z nauką programowania? To możliwe!

Twoje dziecko uwielbia Minecrafta? Czas przekuć jego pasję w prawdziwą wiedzę programistyczną! Na naszym kursie nauczymy się podstaw programowania, grając w najpopularniejszą grę wszechczasów! Stworzymy kod, skrypty, poznamy podstawy Python i Javascript a wszystko to wewnątrz Minecraftowego świata!

 • Uczymy się grając w Minecrafta
 • Poznajemy podstawy programowania
 • Tworzymy kod, skrypty i pętle
 • Programujemy w Python i Javascript

Jak przebiega nasz kurs?

Zobacz, czym dokładnie zajmujemy się podczas pierwszego roku kursu programowania. Choć część zagadnień wyda się z pozoru trudna i niezrozumiała, zaufaj nam - Twoje dziecko ogarnie to bez najmniejszego problemu!

 1. 1
  Zapoznanie z Minecraft Education
  +
  Instalujemy i poznajemy Minecraft Education, dowiadujemy się czym jest programowanie oraz poznajemy pojęcie "zmiennych" w programowaniu grając na niezwykłych autorskich mapach.
 2. 2
  Algorytmy i debugowanie
  +
  Poznajemy istotę liczb całkowitych i niecałkowitych, których reprezentacją jest tzw. typ zmiennoprzecinkowy (float). Brzmi niezrozumiale? Ogarniemy to bez problemu! Na tym etapie napiszemy pierwsze kody oraz poddamy je weryfikacji w poszukiwaniu potencjalnych błędów, które potem eliminujemy, co w języku programistów nazywamy "debugowaniem".
 3. 3
  Pętle i tworzenie własnego miasta
  +
  W trzecim module zdobywamy umiejętność tworzenia budowli za pomocą skryptów - a skrypty to fundament prawdziwego programowania. Odkrywamy tajniki efektywnego korzystania ze zmiennych oraz zgłębiamy tajemnice tworzenia zaawansowanych i złożonych kodów.
 4. 4
  Fundament pod programowanie
  +
  Na tym etapie zapoznajemy się z takimi zjawiskami jak: dwuargumentowe operatory logiczne, inkrementacja i dekrementacja. Wprowadzamy automatyzację poprzez zastosowanie zaawansowanych algorytmów. Cały czas pozostajemy w przyjaznym i znanym środowisku gry Minecraft.
 5. 5
  Boolowski typ danych i bramki logiczne
  +
  Odkrywamy tzw. bramki warunkowe (if / else if / else). W tej pełnej wyzwań części kursu uczymy się nie tylko rozwiązywania różnorodnych zadań z ich wykorzystaniem, ale także tworzymy struktury w sposób samodzielny i autonomiczny. Poznajemy również nowy typ zmiennych - Bool, reprezentujący prawdę i fałsz, wzbogacając tym samym swój zestaw narzędzi programistycznych.
 6. 6
  Tworzenie prawdziwych kodów
  +
  Poprzez interaktywne zadania w środowisku Minecraft rozwijamy zagadnienia związane z pętlami, tworząc własne zaawansowane skrypty. W tym module rozwijamy przede wszystkim zdolność analitycznego i logicznego myślenia.
 7. 7
  Operatory logiczne i system dwójkowy
  +
  Odkrywamy tajniki nowych operatorów logicznych: and, or oraz not. Poprzez rozwiązywanie zadań, wnikamy głębiej w ich istotę działanie. Dodatkowo zagłębiamy się w świat systemu binarnego, przy użyciu rozwiążemy wiele pasjonujących łamigłówek.
 8. 8
  Zajęcia systematyzujące wiedzę
  +
  Powtarzamy i systematyzujemy przyswojony materiał. Upewniamy się, że rozumiemy różnice pomiędzy poznanymi językami programowania, potrafimy rozwiązywać problemy programistyczne na wiele różnych sposobów oraz porządkujemy zdobytą wiedzę w zakresie kodowania i zarządzania kodem.

Rozwijamy logiczne i analityczne myślenie

Łączymy pasję do Minecrafta z wytężoną, dostosowaną do ucznia pracą umysłową

Uczymy się kreatywnego rozwiązywania problemów

Poprzez analizę i poprawę błędów kodu nauczymy się konstruktywnie rozwiązywać problemy

Kształcimy się w kierunku zawodów przyszłości

Wiedza zdobyta na kursie przyda nam się w wielu obszarach życia, m.in. w szkole lub pracy

wypróbuj kurs bez zobowiązań

Koszt po bezpłatnych zajęciach próbnych

Jak dołączyć do kursu?

Wypełnij formularz

Wpisz swoje imię, nazwisko oraz dane kontaktowe. Twoje dane są bezpieczne i przechowywane zgodnie ze standardami RODO. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk "Odbierz darmową lekcję".

Poczekaj na kontakt

W ciągu kilku dni skontaktujemy się z Tobą w celu zaproszenia Twojego dziecka na darmową lekcję próbną. Weźmiemy pod uwagę Twoje preferencje dotyczące terminu i godziny zajęć.

Odbierz darmową lekcję

Otrzymasz od nas link do darmowych zajęć. Pamiętaj, że udział w lekcji próbnej nie zobowiązuje Cię do niczego. Możesz bez żadnych konsekwencji zrezygnować z dalszej nauki.

Wypróbuj za darmo

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych

wypróbuj za darmo

Klikając "odbierz darmową lekcję" oświadczasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, które znajdują się tutaj.