Kurs tworzenia gier komputerowych dla dzieci i młodzieży | eduGO

zajęcia online z nauczycielem

Kurs tworzenia gier komputerowych

 • Tworzymy autorskie gry od zera
 • Poznajemy podstawy programowania
 • Rozwijamy kreatywność
wypróbuj za darmo
4.9/5
ocena na

wypróbuj za darmo

Klikając "odbierz darmową lekcję" oświadczasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, które znajdują się tutaj.

dla dzieci w wieku 10 - 14 lat
online na żywo z nauczycielem
bezpłatne zajęcia próbne
60 minut wspaniałej zabawy

Twoje dziecko uwielbia gry komputerowe?

Czas przekuć jego hobby w pożyteczną wiedzę i umiejętności. Zapraszamy na niezwykły kurs tworzenia gier komputerowych, podczas którego zaprojektujemy i wykonamy autorskie gry całkowicie od zera! Wyobraź sobie radość swojego dziecka, gdy zagra w grę, którą samo stworzyło! Dołącz do wielkiej interaktywnej przygody!

 • Wykonujemy autorskie gry 2D
 • Tworzymy fabułę, postaci i dialogi
 • Projektujemy logikę i mechanikę gry
 • Układamy poziomy, mapy i plansze

Czego uczymy się na kursie tworzenia gier?

Oto zagadnienia, które poruszymy podczas pierwszego roku naszego kursu. Twoje dziecko, poza samym tworzeniem gier, pozna podstawy programowania oraz rozwinie umiejętność logicznego myślenia. Nie zabraknie również artystycznych elementów kreowania świata i postaci, rozwijających wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie.

 1. 1
  Wprowadzenie - Gry Hyper Casual
  +
  Nie marnujemy czasu! Już w pierwszym dziale tworzymy swój pierwszy duży projekt gry - klona popularnego "Flappy Bird". To pierwszy, ale nie ostatni projekt gier zręcznościowych.
 2. 2
  Programowanie i tajniki GameMakera
  +
  Uczymy się programować w języku skryptowym GameMakera (GML), który jest bardzo podobny do popularnej rodziny języków C. Poznajemy terminy i techniki (np. zmienna czy pętla), które później przydadzą się także przy nauce jakiegokolwiek innego języka programowania.
 3. 3
  Zrozumieć gry
  +
  Przyglądamy się popularnym grom i rozkładamy je na czynniki pierwsze. Gry, które wcześniej znaliśmy jedynie z ekranu, teraz okażą się złożonym systemem, do którego uzyskamy dostęp. Dzięki temu dogłębnie zrozumiemy, jak powstają i z czego składają się gry, w które na co dzień gramy.
 4. 4
  Lokalizowanie i naprawianie błędów
  +
  Uczymy się prawidłowo znajdować, rozpoznawać i naprawiać błędy w naszych projektach, co wymusza głębsze zrozumienie samodzielnie przygotowanego kodu.
 5. 5
  Jak sfinalizować i wydać grę?
  +
  Poza samym programowaniem, uczymy się finalizowania projektu oraz zgłębiamy techniki przygotowywania odpowiedniej dokumentacji - opisu i projektu poziomów, postaci, świata. Przygotujemy dokładny opis naszej gry.
 6. 6
  Powtórki i ciekawostki
  +
  Powtarzamy wszystkie informacje i nabyte umiejętności. Uczymy się też, jak kreatywnie korzystać z gotowego kodu, przemieniając go na coś zupełnie nowego.
 7. 7
  Końcowy projekt
  +
  Wykorzystujemy nabytą wiedzę, by stworzyć ostatni samodzielny projekt gry komputerowej.

Tworzymy różne rodzaje gier

Projektujemy gry platformowe, Action RPG, przygodowe i zręcznościowe

Rozwijamy logiczne myślenie i kreatywność

Łączymy 2 niezwykle ważne obszary - ścisłą logikę z kreatywną twórczością

Budujemy pewność siebie

Na kursie rozwiązujemy problemy i zagadki logiczne, podczas których musimy wykazać się inicjatywą i pewnością siebie

wypróbuj kurs bez zobowiązań

Koszt kursu po bezpłatnych zajęciach próbnych

Jak dołączyć do kursu?

Wypełnij formularz

Wpisz swoje imię, nazwisko oraz dane kontaktowe. Twoje dane są bezpieczne i przechowywane zgodnie ze standardami RODO. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk "Odbierz darmową lekcję".

Poczekaj na kontakt

W ciągu kilku dni skontaktujemy się z Tobą w celu zaproszenia Twojego dziecka na darmową lekcję próbną. Weźmiemy pod uwagę Twoje preferencje dotyczące terminu i godziny zajęć.

Odbierz darmową lekcję

Otrzymasz od nas link do darmowych zajęć. Pamiętaj, że udział w lekcji próbnej nie zobowiązuje Cię do niczego. Możesz bez żadnych konsekwencji zrezygnować z dalszej nauki.

Wypróbuj za darmo

Wypełnij formularz a skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy Ci termin bezpłatnych zajęć

wypróbuj za darmo

Klikając "odbierz darmową lekcję" oświadczasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, które znajdują się tutaj.